Rozdiel medzi ragby a americký futbal

Rugby vs Americký futbal

Dá sa ľahko povedať, že Rugby a americký futbal sú podobné hry, pretože majú rovnaký pôvod, ale medzi nimi je výrazný rozdiel, ktorý nemožno prehliadnuť. Na prvý pohľad ste si možno mysleli, že Rugby aj americký futbal sú rovnakou hrou. To však nie je tak. Preto, aby sme pochopili rozdiel medzi Rugby a americkým futbalom, mali by sme najprv mať všeobecnú predstavu o týchto dvoch hrách a potom ich porovnať, aby sme videli rozdiely. Tento článok preto predstavuje definície každej hry a rozdiely medzi nimi; Rugby a americký futbal.

Čo je Rugby?

Rugby, ktorá sa v Európe, Austrálii, Afrike a dokonca aj v Ázii bežne hrá po celom svete, je veľmi fyzickou hrou. Môže byť známy ako hra, ktorá vyžaduje zručnosti vo futbale, basketbale a americkom futbale. Hráči v ragby musia behať po ihrisku, až kým nezískajú gól k cieľu druhého tímu. Musia účinne zložiť loptu. Musia sa tiež zapojiť do bojov, niekedy ako v americkom futbale, aby získali loptu od súpera. Aby hráči mohli hrať v ragbyových hrách, musia vziať loptu a umiestniť ju na opačnú dotykovú čiaru tímu. Toto je známe ako vyskúšať. Alebo môže hráč kopnúť loptu medzi bránky.

Čo je americký futbal?

Americký futbal je hlavnou a veľmi populárnou hrou v USA. Hrá sa iba v USA. Je to tiež vysoko konkurenčná hra, ktorá si vyžaduje veľa fyzickej sily. Aby hráč dosiahol skóre v zápase amerického futbalu, musí vziať loptu za súperovu dotykovú čiaru. Toto je známe ako touchdown. Hráč môže kopnúť medzi bránky. Toto je známe ako Cieľ poľa.

Aký je rozdiel medzi Rugby a American Football?

Teraz, keď máme všeobecnú predstavu o týchto dvoch hrách, pozrime sa na tieto rozdiely.

• Americký futbal sa nazýva tak, že sa hrá hlavne v USA, zatiaľ čo ragby je šport, ktorý sa hrá v celej Európe, Austrálii a Afrike a dokonca aj v Ázii..

• Zatiaľ čo hráči majú v americkom futbale veľa ťažkej ochrannej výstroje, v ragby je povolený iba mierny výplň hlavy a ramien.

• V americkom futbale je povolené neobmedzené striedanie, zatiaľ čo v ragby je povolených iba 7 striedaní.

• Tím sa skladá z 11 hráčov v americkom futbale, zatiaľ čo 15 hráčov tvorí tím v ragby.

• V americkom futbale je jeden rozhodca a 3 až 6 ďalších rozhodcov, zatiaľ čo v ragby sú 3 rozhodcovia a video rozhodca..

• Zatiaľ čo cieľom oboch hier je chytiť loptu za súperovým cieľom, v americkom futbale sa nazýva touchdown, ale nazýva sa skúška v ragby..

• Veľkosť ihriska v americkom futbale je 109,7 x 48,8 metrov, zatiaľ čo v ragby je to 100 x 70 metrov.

• V americkom futbale existujú štyri 15-minútové hry s intervalom po dvoch štvrtinách, zatiaľ čo v ragby sú dve polovice 40 minút..

• Premiérový šampionát v americkom futbale sa nazýva Národná futbalová liga (NFL) a v ragby existujú dve hlavné majstrovstvá zvané Rugby League a Rugby Union..

• Veľkosť lopty, ktorá má tvar guľôčky, sa v oboch športoch líši. Americký futbal má v strede dĺžku asi 28 cm a obvod asi 56 cm. Ragbyová guľa má dĺžku približne 27 cm a obvod 60 cm v najširšom mieste.